Amazon SEO Nedir ?

Amazon SEO veya Amazon E-Ticaret SEO olarak, SEO işlemi yapılmaktadır. Yani, Amazon SEO nedir sorusu aynı zamanda Amazon E-Ticaret SEO nedir olarakta sorulmaktadır. Temel hedef ürünleri ön plana çıkartmak ve satışları arttırmaktır. Amazon’un SEO algoritması, arama motorlarının algoritmalarına göre çok farklı çalışmaktadır. SEO uygularken belirlediğiniz kriterler, satışını yaptığınız ürünleri etkilemektedir. Kaliteli bir SEO sonucunda, ürünlerin satışı artmaktadır. Ürünlerinizin ön plana çıkmasını istiyorsanız, seçtiğiniz anahtar kelimelerini çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir.

Amazon'a Dair Her Şey!


Seçtiğiniz kelimelerin her şeyden önce, Amazon Tool’a uygun olması gerekmektedir. En temel şart olan bu şartı yerine getirirseniz, ürünlerinize daha çok kullanıcıyı çekmeyi başarabilirsiniz.

Amazon Anahtar Kelime Nedir ?

Buna İngilizce olarak, Amazon keywords nedir de diyebiliriz. Amazon anahtar kelime veya Amazon ürün başlığı seçerken, aranma olasılığı yüksek 3 kelimenin başlık içinde yer alması gerekmektedir. Amazon keywords önerici için bazı toolbarlar vardır. Bu toolbarlar, Amazon anahtar kelime bulmanızda yardımcı olmaktadır. Bunlar; Hellium 10, AMZ Space ve Scope’dur.

Amazon SEO Nasıl Yapılır ?

Her şeyden önce az önce bahsettiğimiz gibi, en temel kural 3 kelimenin başlık içinde geçmesidir. Aramalarda ön plana çıkmak için Amazon Tool kullanmanız gerekmektedir. Arama sırasında ön plana çıkmanızı sağlayan temel faktörler; tıklama oranı, müşteri yorumları ve satış oranıdır. Bunların yanında vitrine eklediğiniz görseller sayesinde, kullanıcılar birden çok kez aynı sayfayı ziyaret etmektedir.Bu noktada yorum backlinkler ile satışlarınızı destekleyebilir ve aramalarda ilk sıralara yükselebilirsiniz.

Amazon Hakkın'da Bilgiler


Amazon SEO İçin Rekabet Analizi

SEO yaparken, sektör ne olursa olsun rekabet analizi yapılmaktadır. Rakiplerinizin hamlelerini tahmin ederek, onların önüne geçebilirsiniz. Rekabet analizi yaparken, bazı sorulara yanıt bulmanız gerekmektedir. Bu sorular;

– Kaç adet rakibim var?
– Rakiplerimin benden farkı ne?
– Ürünlerimi rakiplerimden daha iyi nasıl tanıtabilirim?
– Rakiplerimin vitrininin önüne nasıl geçebilirim?
gibi sorulardır. Temelde analiz yapmanız ve kendinize birçok soruyu yöneltmeniz gerekir.

Doğru bir rekabet analizi için birçok noktayı araştırmanız gerekmektedir. Bunlar; rakiplerinizin ürün listeleri, yöneticileri, fiyat politikaları, büyüme oranları ve güçlü olduğu satış alanları gibi faktörlerdir.

Aklınıza takılan her şeyi bizlere iletişim kısmından sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir